Mercan Dondurmaları

Hakkımızda

İlk günden bu yana Mercan Dondurmaları, doğal gıdalarla üretim, tazelik ve mükemmeliyetçilik prensiplerinden asla vazgeçmeden, kalite ve ürün çeşitliliğini her zaman ileriye götürmektedir. Mercan Dondurmaları bugün 50’yi aşkın tartışılmaz lezzetiyle, kurumsal müşterilerinin yanı sıra, perakende satış noktaları ve paket servis noktaları ile sizlere de ulaşmaya devam ediyor.

Dondurma genel tanımı itibari ile genellikle sütle yapılan, dondurulmuş, tatlandırılmış lezzetlendirilmiş bir süt tatlısıdır. Mercan Dondurmları’nı diğer dondurmalardan ayıran en önemli özelliği ise tazeliği ve kaliteli doğal malzemeleri en yüksek oranlarda içermesidir. Kışın üretilip yazın servis edilen dondurmalardan farklı olarak Mercan Dondurmaları dondurmalar, sipariş alımından hemen sonra üretimi yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Yağ ve şeker oranı düşük, lezzeti muhteşem sağlıklı dondurma
Mercan Dondurmaları’nda kullanılan doğal malzemeler, düşük şeker oranı ve düşük yağ oranı dolayısıyla her yaştan kimsenin rahatça tüketebileceği bir dondurmadır. Meyveler, satın alma ekibimizin özel çabalarıyla özenle seçilerek alınır. Dolayısıyla üretimde meyve dışında meyve yerine geçebilecek herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Meyveler, dondurma kıvamının oluşturulması için gerekli olan oranların en üst sınırında kullanılır. Bu nedenle Mercan Dondurmaları dondurmalarında meyveli dondurma değil, meyvenin dondurma halini tatmış olursunuz.

Meyveler, satın alma ekibimizin özel çabalarıyla özenle seçilerek alınır. Dolayısıyla üretimde meyve dışında meyve yerine geçebilecek herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Meyveler, dondurma kıvamının oluşturulması için gerekli olan oranların en üst sınırında kullanılır. Bu nedenle Mercan Dondurmaları dondurmalarında meyveli dondurma değil, meyvenin dondurma halini tatmış olursunuz. Dondurmalarda kullanılması gerekli olan yağ oranı için Mercan Dondurmaları süt yağı kullanır. Süt yağları yerine geçebilecek bazı ucuz yağlar dondurma içinde kesinlikle kullanılmamaktadır.

Endüstriyel üretim yapan firmaların dondurma içindeki hava yüzdesi oranları oldukça yüksektir. Mercan Dondurmaları’nın fark yaratan özelliklerinden biri de içindeki hava oranının düşük olmasıdır. Bu sayede Mercan Dondurmaları lezzet ve yoğun tadı ön planda tutmakta ve size sadece yoğun kıvamlı dondurma sunmaktadır.Mercan Dondurmaları kışın da rahatlıkla tüketilebilecek soğukluk derecesine sahiptir. Bu nedenle kış ikramlarınızın da vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Her Mevsim Dondurma Tadı !

Mercan Dondurmaları bugün 50’yi aşkın tartışılmaz lezzetiyle, kurumsal müşterilerinin yanı sıra, perakende satış noktaları ve paket servis noktaları ile sizlere de ulaşmaya devam ediyor.